Archiwum kategorii: Wydarzenia

„U źródeł powstańczej idei”

Zapraszamy na wykład dr. Zdzisława Janeczka, siemianowickiego historyka, pedagoga i publicysty, autora wielu książek o historii Siemianowic Śląskich. Tematem spotkania będą powstania śląskie. Prelekcja odbędzie się 24 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej Biblioteki Centralnej przy al. Sportowców 3. Wykład jest jedną z imprez, składających się na projekt „Pod rękę z Niepodległą 1919-2019”, dofinansowany… Czytaj dalej »

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2019/20

  SZANOWNI SŁUCHACZE! 8 MARCA 2019 R. O GODZ. 16:00 W PARKU TRADYCJI GÓRNICTWA I HUTNICTWA BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE UROCZYSTOŚĆ INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2019-2020 w SIEMIANOWICKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Zarząd Stowarzyszenia SUTW Wykłady I semestr 2019 rok Akademia Muzealna 2019/20 Harmonogram zajęć dla SUTW 2019/20 OPŁATY ZA ZAJĘCIA I SEMESTR 2019

„Europa za 1 zł”

       Lato w pełni ( chociaż kalendarzowo to wiosna) i wielkimi krokami zbliżają się urlopowe wyjazdy. Wszyscy szukamy ciekawych i tanich ofert wyjazdowych . Europa  za 1 zł, czyli tanie podróżowanie to temat spotkania z Jakubem Michalikiem. Prelegent  pokazał nam jak korzystając z określonych wyszukiwarek internetowych, można znaleźć tanie bilety lotnicze, zakwaterowanie ; wynajmując pokój… Czytaj dalej »

Odszedł Krystian Hadasz!

Krystian Hadasz urodził się 17 marca 1960 roku w Siemianowicach Śląskich, i tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, był też absolwentem Studium Muzeologicznego i doktorantem muzeologii UJ. Realizował się jako poeta. Tworzył utwory poetyckie i eseje m. in. z zakresu muzealnictwa, recenzje książek, omówienia wydarzeń artystycznych. Wiersze jego autorstwa… Czytaj dalej »

Głosujmy „OSOBOWOŚĆ ROKU 2017” dla RENATY!

Pilna informacja dla słuchaczy! Pani Prezes naszego    UTW     RENATA JAROŃ-GUZY jest nominowana w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna” w plebiscycie Dziennika Zachodniego do tytułu „OSOBOWOŚĆ ROKU 2017”  Wspomóżmy Panią Prezes a pośrednio nasz Uniwersytet.  Wyślij SMS pod nr 72355 o treści SD.59  ( koszt 2,46 )

KOLĘDOWANIE POKOLEŃ

Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku na KOLĘDOWANIU POKOLEŃ W niedzielę 14 stycznia na zaproszenie chórów Michael i Camerata, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpił w  parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyły chóry: Camerata, Michael, Siemianowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Związku Górnoślązaków, uczniowie szkoły podstawowej nr 5 oraz dzieci, wnuki i prawnuki chórzystów. W programie… Czytaj dalej »

Malowanie pierników w SUTW

Malowanie pierników w SUTW Przedświąteczny okres to czas nie tylko oczekiwania i refleksji, to również czas intensywnych zakupów. Kupujemy prezenty dla bliskich, często zmieniamy wyposażenie domu, kupujemy nowe sprzęty. I właśnie temu zagadnieniu było poświęcone spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Beata Zwyrtek Miejski Rzecznik Konsumentów przedstawiła nam wszystkie pułapki, które na nas czekają, jeżeli nierozważnie,… Czytaj dalej »

Siemianowicki UTW-Stopa – lustro zdrowia człowieka

Stopa – lustro zdrowia człowieka     Co robić aby nasze stopy służyły nam, w dobrej formie przez całe życie?. Nad tym problemem , zastanawialiśmy się wspólnie z Panią doktor Agnieszką Storch –Uczciwek na wtorkowym wykładzie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku . Leonardo da Vinci określił, iż „ Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem… Czytaj dalej »