Archiwum kategorii: Zajęcia

„Europa za 1 zł”

       Lato w pełni ( chociaż kalendarzowo to wiosna) i wielkimi krokami zbliżają się urlopowe wyjazdy. Wszyscy szukamy ciekawych i tanich ofert wyjazdowych . Europa  za 1 zł, czyli tanie podróżowanie to temat spotkania z Jakubem Michalikiem. Prelegent  pokazał nam jak korzystając z określonych wyszukiwarek internetowych, można znaleźć tanie bilety lotnicze, zakwaterowanie ; wynajmując pokój… Czytaj dalej »

Wieści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wieści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Rozpoczął się kolejny rok kalendarzowy więc i kolejne zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wszystkie zajęcia rekreacyjne i wykłady odbywają się zgodnie z harmonogramami. Wczorajszy wykład dr Radosława Molendy pt. „Stres informacyjny użytkowników Internetu” pozwolił nam poszerzyć naszą wiedzę na temat informacji oraz istoty stresu z punktu widzenia psychologii. Bo prawdą… Czytaj dalej »

Warsztaty rękodzieła

W nowym roku akademickim zaproponowano studentom UTW nowe zajęcia, a mianowicie warsztaty z rękodzieła. Prowadzi je Pani Jadwiga Korzeniowska – młoda, pełna pasji i wyobraźni osoba, która zachęca do wyzwalania w każdym z nas twórczej weny.  Na pierwszych zajęciach  za pomocą słoika , kleju i tkaniny wykonaliśmy ładne i przydatne  igielniki. Kolejne zajęcia były prowadzone… Czytaj dalej »

Rękodzieło w SUTW

Siemianowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza słuchaczy na warsztaty z rękodzieła, które odbywają się w piątki o godz. 16.00. Warsztaty to doskonała okazja do tego, by samodzielnie wykonać np. ozdoby świąteczne, kartki, biżuterię itp. które mogą cieszyć nie tylko samych autorów, ale także osoby obdarowane, bo własnoręcznie wykonany prezent z pewnością ucieszy każdego. Warsztaty są prowadzone… Czytaj dalej »

PILATES

Zapraszamy serdecznie osoby chętnie w najbliższy piątek ( 20 października) o godz. 10.00 na zajęcia organizacyjne z pilatesu. Pilates to ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, uelastyczniające wszystkie mięśnie, odciążające kręgosłup, poprawiające postawę oraz obniżające poziom stresu. Koszt zajęć -27 zł miesięcznie, prowadzenie Róża Domaradzka . Zajęcia będą odbywać się w sali MBP na I piętrze. Zapraszamy 

Seniorzy do tabletów!

     W dniach 5-26 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich odbędą się warsztaty dla seniorów z obsługi tabletów . Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece w  poniedziałki oraz środy w godzinach 12.30-15.30. Początek zajęć 5 czerwca br.. Uczestnictwo jest bezpłatne, dysponujemy jeszcze 4 wolnymi miejscami, zapisy prowadzi informatyk Biblioteki Miejskiej osobiście lub pod… Czytaj dalej »

Przyrodnicze wędrówki po Siemianowicach

Niezmiernie interesujący wykład w Siemianowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku  odbył się wczoraj…a dokładniej, była to wycieczka czyli „Przyrodnicze wędrówki po Siemianowicach”. Naszym przewodnikiem był znany i lubiany pedagog, biolog z wykształcenia i pasji – Pan Adam Balon.  Poznaliśmy bogactwo roślinności w Parku Miejskim i jego okolicach . A jest tam co oglądać, gdyż w naszym  Parku  znajduje… Czytaj dalej »

Jak pracuje Twoje serce

…tego mogli dowiedzieć się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku na kolejnym wykładzie prozdrowotnym, przeprowadzonym przez dr Annę Storch-Uczciwek. Pani doktor specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej i kolejny raz mogliśmy skorzystać z jej wiedzy.  Nasze serce jest zaprogramowane na 100-120 lat, lecz niestety nasze „grzechy” powodują, że czasami wcześniej odmawia nam  posłuszeństwa. Właściwe odżywiane , sport, ruch… Czytaj dalej »

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA SŁUCHACZY SUTW Termin najbliższych zajęć: 13 kwietnia 2016   11 maja  2016 1 czerwca  2016 godz. 8.30-10.30 Opłata 14 zł miesięcznie