Znaki zodiaku jako archetyp psychiki

Wtorkowe  spotkanie w Siemianowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, przyciągnęło wielu słuchaczy bo i temat  był  niezwykle interesujący. Spotkaliśmy się  z dr. Radosławem Molendą – psychologiem , adiunktem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jedną z pasji dr Molendy jest przedstawienie psychologii jako nauki ciekawej i interesującej, zrozumiałej i użytecznej w codziennym życiu. Kolejną pasją naszego gościa jest literatura piękna i astrologia w aspekcie psychologicznym. I stąd  temat wczorajszego wykładu: „Znaki zodiaku jako archetyp psychiki”, w którym nasz gość omówił dwanaście znaków zodiaku używanych przez  astrologię  w ujęciu  psychologicznym.  Niezwykle interesujące  było przypisanie do każdego znaku postaci z literatury pięknej jako reprezentacji archetypów poszczególnych znaków. Nie ukrywamy, że każdy z nas również porównywał własne cechy charakteru do znaku zodiaku. Zapewne osobistego. Spotkamy się jeszcze  z dr Molendą aby  pogłębić nasza wiedzę astrologiczną. A już 23 maja zapraszamy na przyrodnicze wędrówkę po Siemianowicach. Oprowadzi nas niezawodny Pan Adam Balon. Zapraszamy jak zwykle o godz. 16.00 .