Przyrodnicze wędrówki po Siemianowicach

Niezmiernie interesujący wykład w Siemianowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku  odbył się wczoraj…a dokładniej, była to wycieczka czyli „Przyrodnicze wędrówki po Siemianowicach”. Naszym przewodnikiem był znany i lubiany pedagog, biolog z wykształcenia i pasji – Pan Adam Balon.  Poznaliśmy bogactwo roślinności w Parku Miejskim i jego okolicach .

A jest tam co oglądać, gdyż w naszym  Parku  znajduje się kilka zabytków przyrody. Pan Adam długo mógłby opowiadać o drzewach, unikatowych  roślinach, kwiatach. Wszyscy słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem i nawet wiosenna burza, która straszyła gdzieś z oddali, nie zepsuła  nam miłej wycieczki.

A jak na wiosnę przystało, nasza społeczność rusza na dalsze wycieczki. Już w najbliższy czwartek wybieramy się do Koszęcina, gdzie odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach projektu „ Razem dla Seniorów”, któremu patronuje  Marszałek Województwa . W sobotę tj. 27 maja  Olimpiada Sportowa dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku  w Łazach, gdzie oczywiście wystawiały naszą reprezentację.  Jeszcze w maju nasz chór uniwersytecki będzie się prezentował na kolejnym przeglądzie Chórów  i Zespołów Wokalnych w Bytomiu . Czyli maj mamy niezwykle aktywny i tylko jeszcze jeden wykład, 6 czerwca godzina 16.00 spotkanie  z zakresu medycznego i powoli przygotowujemy się do zakończenia roku akademickiego. Już myślimy nad przygotowaniem atrakcyjnego programu .  W czerwcu natomiast we współpracy z Fundacją Park Śląski,  Biblioteka zaprasza na bezpłatne warsztaty tabletowe  w ramach projektu Senior Działa.  Zapisy w sekretariacie Biblioteki . Zapraszamy.