Wielka gala w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Już po raz dziewiąty odbyła się inauguracja zajęć w Siemianowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jak zwykle sala Parku Tradycji zapełniła się studentkami i studentami (a jest ich coraz więcej) chętnymi do zdobywania wiedzy, poznawania prawdy, ćwiczenia ducha i ciała oraz wspólnej zabawy. Nie zabrakło znamienitych gości, wśród których świat nauki reprezentował m. in. prof. dr hab. Władysław Szymański – Rektor Akademii Muzycznej, który wygłosił wykład inauguracyjny. Byli z nami też: prof. dr Mirosław Wójcik – Rektor-Senior, który dokonał immatrykulacji 10. nowo przyjętych studentów, prof. dr hab. Elżbieta Górnikowska-Wolak oraz Jolanta Łaska. Władze miasta reprezentowali: Pani Prezydent Anna Zasada–Chorab i Pan Adam Cebula – Przewodniczący Rady Miasta. Zaszczycił nas swoją obecnością także radny Sejmiku Wojewódzkiego – Pan Andrzej Gościniak, dzięki staraniom którego mogliśmy wysłuchać wspaniałego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pan Andrzej Gościniak był również inicjatorem podpisania umowy o współpracy i objęcia patronatem naszego Uniwersytetu przez zespół „Śląsk”. Stosowna umowa została podpisana w imieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przez Prezes Stowarzyszenia – Panią Renatę Jaroń-Guzy, a w imieniu zespołu przez Pana Zbigniewa Cierniaka – Dyrektora „Śląska”. Będzie to kolejny „dobry duch” naszego Uniwersytetu, bo przypomnijmy, że patronuje nam od kilku lat Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na uroczystej gali nie zabrakło również naszych sponsorów oraz miejskich radnych. Zwieńczeniem muzycznych wzruszeń była wizyta naszej rodzimej, przemiłej wokalistki Pani Beaty Mańkowskiej, która śpiewająco zapowiedziała premierę swojej debiutanckiej płyty. Było to wspaniałe popołudnie pełne wzruszeń, dobrych życzeń, wzajemnej życzliwości i bliskości. Mam nadzieję, że przeniesiemy tę wspaniałą atmosferę na kolejne dni i na cały rok akademicki.