Warsztaty rękodzieła

SONY DSC

W nowym roku akademickim zaproponowano studentom UTW nowe zajęcia, a mianowicie warsztaty z rękodzieła. Prowadzi je Pani Jadwiga Korzeniowska – młoda, pełna pasji i wyobraźni osoba, która zachęca do wyzwalania w każdym z nas twórczej weny.  Na pierwszych zajęciach  za pomocą słoika , kleju i tkaniny wykonaliśmy ładne i przydatne  igielniki. Kolejne zajęcia były prowadzone przez Panią Magdę Sontag , z powodu chwilowej niedyspozycji Pani Jadzi. Wykorzystując różnorodne i dostępne materiały – jak tapet, klej, tkaniny, szyszki, suszone owoce, sznurki itp. Wykonałyśmy przepiękne wianki, które mogą być ozdobą każdego domu albo oryginalnym prezentem. Obie panie prowadzące pragną nas przekonać, że wystarczy pomysłowość, inwencja i wyobraźnia aby stworzyć przedmioty wyjątkowe. Ubolewać można jedynie , że na tak  ciekawe warsztaty przychodzi niewiele studentek zachęcamy do udziału i wyzwolenia w sobie drzemiących pokładów twórczej realizacji.
Bogusia Janocha

SONY DSC