11 Inauguracja roku akademickiego w Siemianowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

przez | 14 października 2019

PO raz jedenasty 8 października w Parku Tradycji spotkali się słuchacze Siemianowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na inauguracji roku akademickiego. Prezes Renata Jaroń-Guzy przywitała ciepło wszystkich przybyłych gości, a wśród nich II zastępcę Prezydenta Miasta Panią Martę Suchanek-Bijak, kadrę akademicką z Panią Prorektor  ds. dydaktyki i nauki prof. dr hab. Wandą Palacz z akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  i  Rektorem Seniorem prof. nadzw. dr Mirosławem Wójcikiem na czele. Obecni także byli Członkowie Honorowi SUTW i przyjaciele uniwersytetu oraz niezawodni słuchacze uniwersytetu.

Oprawę muzyczną zapewnił chór stowarzyszenia „LA LA LE LE”. Nowi słuchacze złożyli ślubowanie, otrzymali indeksy i zostali uroczyście przyjęci w poczet studentów SUTW. Podczas uroczystości chór otrzymał statuetkę od organizatorów przeglądu chórów w Bytomiu. Miłym akcentem był moment otrzymania przez Panią Prezes Renatę Jaroń-Guzy tytułu „Lider z powołania”

Bardzo interesujący okazał się zwieńczający uroczystość wykład inauguracyjny o łączności muzyki z aktywnością ruchową człowieka.

Życzymy studentom udanego roku akademickiego!