„Uniwersytet się bawi”

zdjęcia 014Kobieta jest piękna i kobieca  przez cały rok, więc  trzymając się  tej zasady w Uniwersytecie Trzeciego Wieku  bawiliśmy się 17 marca świętując Dzień Kobiet. Scenariusz spotkania  przygotowała  i poprowadziła  całość uroczystości Rada Słuchaczy Siemianowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku , zaś  sala widowiskowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej  zmieniła się na to popołudnie  w salę kawiarnianą. Program spotkania do ostatnich  chwil był utrzymywany w głębokiej tajemnicy ,  więc i zaskoczenie było ogromne . Zdecydowanym „gwoździem” wieczoru był balet, który  wykonał fragment „Jeziora Łabędziego” Piotra Czajkowskiego , oczywiście w  rolę  primabalerin wcieliły się nasze przemiłe  słuchaczki .  Było wspólne śpiewanie, ale również  zadebiutował chór , który być może przekształci się w nową formę zajęć  na Uniwersytecie. Rozważaliśmy o życiu na poważnie i na wesoło. Dowiedzieliśmy się jak naprawdę wygląda „ Życie sanatoryjne”. Jedna z koleżanek zadała pytanie gdzie podziała się dawna babcia- babuleńka i jak dziś zastąpiła ją nowoczesna babcia. Konkluzja jest taka , że dzisiaj są bardzo nowoczesne babcie i wszystkie chodzą na Siemianowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku . Długo by jeszcze trwały rozmowy kuluarowe przy kawie  i herbacie. A za tydzień  czyli  24 marca spotkamy się jak  zawsze o godz. 16.00 na kolejnym wykładzie. Zapraszamy, bo za chwilę czas podsumowań i zbierania zaliczeń do indeksów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.